Рубрики
Новости

Підтримка соціальних підприємців у 2022 році

ГО «Егаліте Інтернейшнл» рада повідомити про те, що продовжує підтримку соціальних підприємців у 2022 році.

Соціальний бізнес в Україні є феноменом, що постійно розвивається і щорічно охоплює нові сфери економічної діяльності. Все більше і більше компаній усвідомлюють свою соціальну місію та позиціонують себе як бізнес, покликаний генерувати прибуток для вирішення соціальних проблем та працевлаштовувати вразливі групи населення.

Станом на серпень 2021 року в країні налічувалося близько 1000 соціальних підприємств. Географія розповсюдження соціальних підприємств охоплює всю Україну. Найбільша кількість соціальних підприємств знаходиться у м. Київ (20%), Львівській (10%), Полтавській (6%), Донецькій (6%), Київській (5%), Запорізькій (5%), Харківській (4%) областях. Найменше соціальних підприємств у Волинській області.

Соціальні підприємства забезпечували роботою близько 12 тисяч осіб та генерували 0,12% від загальної річної суми доходів державного бюджету від податків та зборів на доходи фізичних осіб. Пандемія Covid-19 значно вплинула на соціальні підприємства. Дані динамічного моніторингу проекту «EU4Youth – розкриття потенціалу молодих соціальних підприємців у Молдові та Україні» дають підстави припустити, що найближчими роками очікується скорочення кількості соціального бізнесу на 22%, а більшість соціальних підприємств перейдуть у режим виживання та потребуватимуть додаткової фінансової, організаційної та маркетингової підтримки.

У 2021 році, Егаліте Інтернейшнл підтримало 2517 бенефіціарів, які вже позиціонують себе як соціальні підприємці або замислюються про відкриття соціального підприємства в майбутньому.

У 2022 році, будуть видані гранти 10-ти соціальним стартапам, організовано консультаційну та менторську лінії для соціальних підприємців, обмінні візити та нетворкінг-сесії для розширення діяльності та доходів соціального бізнесу.

Крім цього, на порталі socialinua.biz буде створено базу даних соціальних підприємств, а співробітники напряму докладуть максимум зусиль до того, щоб просунути цю базу серед різних фінансових та донорських інститутів, а також організувати комунікації та ефективний нетворкінг для соціальних підприємців та потенційних інвесторів.

У розділі «Курси» планується створення простих та зрозумілих навчальних курсів з правових питань, маркетингу, просування та доступу до ресурсів. Ці курси будуть оснащені практичними завданнями та шаблонами, які можна негайно використовувати у роботі.

І, звісно, ми продовжимо практику консультацій, коучингу та менторської підтримки щодо актуальних напрямів у роботі соціальних підприємств.

Пропозиції щодо співпраці та удосконалення методів підтримки соціального бізнесу постійно приймаються за адресою tatiana@egaliteint.org або через месенджери наших сторінок в соціальних мережах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.