Рубрики
Новости

Підтримка жіночого лідерства: плани та перспективи

Підтримка жіночого лідерства залишається важливими пріоритетом та напрямом діяльності ГО «Егаліте Інтернейшнл» і у 2022 році.

Не дивлячись на великі зусилля інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, в Україні на сьогодні спостерігається гендерний дисбаланс – не дивлячись на статистичну більшість жінок (жінки складають 53,7% населення України) 83% керівних посад у громадах займають чоловіки. Навіть у складі представницьких органів місцевого самоврядування жінки у меншості – вони складають 42% депутатського корпусу.

Лідерами по кількості чоловіків, які обіймають керівні посади в ОТГ є Івано-Франківська область – 96% (22 чоловіки), Тернопільська область – 93% (37 чоловіків), Миколаївська область – 90% (25 чоловіків), Одеська область – 88% (21 чоловік) та Рівненська область – 88% (21 чоловік).

Найкращими регіонами в плані представництва жінок, які обіймають керівні посади в ОТГ є Полтавська та Хмельницька області – по 28% (11 жінок), Чернігівська область – 27% (10 жінок) та Сумська область – 24% (7 жінок).

Найбільш гендерно-збалансовані місцеві ради ОТГ знаходяться на Південному-сході України – в Дніпропетровській області (50,3% жінок та 49,7% чоловіків), Миколаївській та Херсонській областях – (по 50% жінок та 50% чоловіків), Донецькій області (49% жінок та 51% чоловіків).

Найгірші показники представництва жінок в місцевих радах зафіксовано на Західній Україні, зокрема на Закарпатті 24% (38 жінок), Буковині – 29% (182 жінок), Івано-Франківщині – 30% (158 жінок) та Львівщині – 32% (243 жінок).

Але загальна гендерна розбалансованість політичної участі у громадах має багато негативних наслідків саме для представництва інтересів жінок та формування гендерноорієнтованого порядку денного на місцях.

ГО «Егаліте Інтенренйшнл» у 2022 році ставить своїм завданням поглиблення та розширення діяльності із сприяння жіночому лідерству у місцевих громадах. Для цього ми плануємо роботу за трьома основними напрямами:

  • Стимулювання активного жіночого політичного лідерства – робота з жінками-лідерками (підвищення правової та політичної грамотності через семінари, онлайн та офлайн-навчання, зустрічі та форуми тощо);
  • Стимулювання електоральної жіночої активності – робота з підвищення виборчої активності жінок (широкі інформаційні мотиваційні кампанії, онлайн-курси з громадянської освіти та грамотності, зустрічі тощо);
  • Згуртування та колаборація всіх інститутів громадянського суспільства, які працюють у цій сфері – створення коаліцій, мереж з метою оперативним обміном інформацією, досвідом, кооперації, мобілізації та спільної адвокації.

Ми запрошуємо всіх небайдужих громадян та інститутів громадянського суспільства до співпраці у справі стимулювання жіночого лідерства в Україні.

Пропозиції щодо співпраці та удосконалення методів підтримки та сприяння жіночому лідерству постійно приймаються за адресою office@egaliteint.org або через месенджери наших сторінок в соціальних мережах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.